Методичне об'єднання вчителів біології та хімії Теофіпольського району

Меню сайту
Категорії розділу
Мої статті [9]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 8
зараз на сайті:

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Лишайники урок в 6-му класі

 

Дата уроку _________________

Конспект уроку

Тема:  Лишайники

Автор: Пашко М. Я.

Предмет: біологія

Клас: 6

Тривалість уроку 45 хв.

Тип уроку: комбінований

Вид уроку: вивчення нового матеріалу

Технологія уроку: розвиваюче навчання

Мета:

Освітня: розширити знання учнів про різноманітність організмів на планеті: ознайомити із симбіотичними організмами – лишайниками; дати їм коротку характеристику; розкрити їх значення серед рослинності планети.
Розвиваюча: розвивати уміння порівнювати будову та процеси життєдіяльності рослин, робити відповідні висновки та узагальнення; розвивати уміння спостерігати, аналізувати.
Виховна: виховувати бережливе ставлення до оточуючого середовища, до грибів, лишайників, до рослин рідного краю; сприяти екологічному вихованню.

Матеріали та обладнання: схеми, малюнки, таблиці.
 

 

Структура уроку

 

№ н/п

Етап уроку

Час хв.

І

Організаційний етап

 

ІІ

Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів

 

ІІІ

Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

 

ІV

Вивчення нового матеріалу

 

V

Первинний контроль сформованості знань і вмінь учнів

 

VІ

Закріплення

 

VII

Рефлексія

 

VIІІ

Надання та пояснення домашнього завдання

 

ІХ

Підведення підсумків уроку

 


                                                             ХІД УРОКУ
І. Організаційний  етап

ІІ. Перевірка домашнього завдання

Вчитель демонструє картинки із зображенням різних видів грибів, учні відгадують.

Описание: Счастье грибника Описание: белые грибы Airena wallapack 89 14 Описание: Советы грибникам! 

Описание: Башкирский мёд - 20 видов грибов в Башкирии Описание: Грибы " infofishing.ru Описание: Детская страничка
 Актуалізація опорних знань та чуттєвого досвіду учнів
Методом фронтальної бесіди з’ясувати знання учнів про значення грибів у природі та господарській діяльності людини.

ІІІ. Мотивація навчально-пізнавальної діяльності учнів

Розгадавши ребус ви дізнаєтесь тему нашого сьогоднішнього уроку.
Описание: ребусы по биологии
ІV. Вивчення нового матеріалу(розповідь з елементами бесіди)

Лишайники – своєрідні організми, які утворилися внаслідок співжиття гриба і водорості. Таке співжиття називають симбіозом. Їхнє тіло складається з гіфів гриба та клітин водорості. Гіфи гриба постачають воду й мінеральні речовини, а клітини водорості синтезують, утворюючи органічні речовини. Ріст у лишайників дуже повільний, але живуть довго – сотні і тисячі років.

(Метод технології кооперативного навчання)

За особливостями зовнішньої будови слані розрізняють три типи лишайників:              

1) накипні, або кіркові;

                       2) листуваті;

                       3) кущисті;

Учні об’єднуються в три групи. Кожна вибирає певний тип лишайника і готує розповідь за загальним планом.

  1. форми слані;
  2.  розміри та поширення;
  3. представники;


Завдання «А що в середині?»

За внутрішньою будовою лишайники поділяться на:

  • Гомеомерні: слань утворена хаотично переплетеними гіфами гриба, поміж якими розкидані клітини водорості;
  • Гетеромерні: клітини водорості зосереджені в одному шарі, який називається гонідіальним. Під ним знаходиться серцевина, яка складається з пухко розташованих ниток гриба. Зовнішніми шарами лишайника є щільно зімкнуті грибні гіфи, які називаються корковими шарами. Цих лишайників більшість.

Розмноження лишайників.

...



Джерело: https://drive.google.com/open?id=1tOECC6iVh1dvopf-m-mdVLTuXnBLdeNJ
Категорія: Мої статті | Додав: moyaelektronkateof (2018-09-09) | Автор: Лишайники
Переглядів: 221 | Теги: лишайники | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Корисні посилання
Конкурси
  • Міжнародна природознавча гра "Геліантус"
  • Міжнародний природничий конкурс КОЛОСОК

  • Теофіполь © 2025
    uCoz